• ÇİNKO ÇATI KAPLAMA SİSTEMLERİ

    Çinko çatı sistem uygulaması yapılırken, isteğe göre olarak yerli ve ithal çinko rulo veya levhalar kullanılmaktadır. Çinko levhalar 1m x 2m ebadında olup, bu levhalar projesine uygun gerekli ölçülerde kesildikten sonra uygulama alanlarına göre cakalarda bükülerek şekilendirilmektedir. Çinko rulolar ise kenet makinesinde istenilen uzunluklarda eksiz olarak üretilebilir.

    Çinko çatı kaplaması yapılırken, kenetleme veya çıtalama sistemi yapılabilir. Kenetli çinko çatı kaplama sisteminde; Çinko levhalar klipslerle çatı döşemesinin üzerine sabitlenmekte ve diğer hazırlanmış olan tavalara montaj yapılmaktadır. Çıtalı çinko çatı kaplama sisteminde hazırlanmış olan levhalar 3x3, 4x4, 5x5 ebatlarındaki çıtalara sabitlenerek montajı yapılır. Son aşama olarak, çıtaların üzeri hazırlanmış olan keplerin montajı ile bitirilir.

    Doğru uygulama yapılan bir çinko çatı kaplama sisteminin 80-100 sene ömrü olmaktadır.Çinko çatı kaplamasında en çok tercih edilen Çinko kalınlıkları; 0.40mm, 0.50mm, 0.60mm, 0.70mm kalınlığındaki çinko levhalar kullanılır.

  ÇATI DERE UYGULAMALARI

  Çatı dere uygulaması; Çatı projesine ve modeline göre, çatının bulunduğu iklime, çatı sistemine göre kullanılacak olan çatı deresi çeşiti ve modeli belirlenir.

  Çatı dereleri ikiye ayrılır:

  1) Asma Dere: Çatının saçak bölümünde kelepçe veya kanca sistemi ile çatı karkasına montaj yapılır. Asma çatı dereler de, PVC dere, çinko dere , galvanizli saç dere, gibi alternatifler bulunmaktadır. Asma derelerde PVC sistem kullanılması durumunda ek manşon, köşe, körtapa, iniş gibi yardımcı ürünler birbirine geçme ve yapıştırılma suretiyle montajı yapılır. çinko, bakır ve galvanizli saç dereler de ise ek parçalar bitim noktaları ve iniş sistemeri kaynatılarak montaj edilir.
  2) Gizli dere: Çatının saçak bölümüne oluşturulan bir parapet duvar arkasına gizlenerek gizli dere (gizli çatı) oluşturulur. Gizli çatı derelerinde, Çinko levha, çinko levha galvanizli sac levha kullanıldığı gibi dere yatağı içerisi bitümlü ve/veya sıvı membran uygulaması ile  su yalıtım sağlanır.

  Çinko , bakır ve galvanizli levha derenin ebatlarına göre şekillendirilerek dere yatağı içerisinde montajı yapılır. kullanıalacak olan bakır levhalar 0.40mm, 0.50mm, 0.60mm kalınlıklarında olabilir. kullanılan bakırlar ithal ve/veya yerli bakır olabilir. çinko levhalarda 12'lik veya 14'lük çinkolar kullanılarak dere hazırlanır. Gizli derelerde 2mm den 5mm'ye kadar kalınlıktaki galvanizli saclar kullanılır.

  Gizli dere Likit membran uygulamasında, bayisi olduğumuz alman menşeli  KÖSTER ürünleri tercih edilerek rulo yardımı ile uygulanır ve tam bir bütünlük sağlanır.
  Anasayfa | Hakk�a | Faaliyetler | Referanslar | Teknik Bilgi | ݬeti�td> Doᮡy Sk. 8/3 Ata該 / İ“TANBUL
  Tel : 0 (216) 574 16 66 Gsm : 0(542) 800 00 00 - 0(542) 401 11 11
  燕窝酒酿蛋采用现代科学方法粉嫩公主丰胸产品,经过7年超长周期的研发,设置出更加合理的配方配比丰胸产品,使得同样一杯酒酿蛋,燕窝酒酿蛋的营养效果是传统手工酒酿蛋效果的三倍,而且即充即饮很方便燕窝酒酿蛋丰胸,而传统手工酒酿蛋的制作很麻烦,效果也不怎么好,营养价值很少酒酿蛋丰胸。